T.C.
ALİAĞA KAYMAKAMLIĞI
 
“ALİAĞA İLÇESİNDE
2018 YILINDA TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞLERİ YAPILABİLECEK
YER VE GÜZERGAHLAR İLE AFİŞ, PANKART ASILABİLECEK YERLER” İLE İLGİLİ KARAR
 
Aliağa İlçesinde, 2018 yılında açık yer toplantısı, gösteri yürüyüşleri yapılabilecek yerler ve güzergahlar ile afiş, pankart asılabilecek yerler, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6. maddesi ve bu Kanuna ilişkin Yönetmeliğin 3/a maddesi uyarınca, Kaymakamlığımızın 18.01.2018 tarih ve 151 sayılı Onayları ile aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.
İlçemiz sınırları içerisinde;
1- Demokrasi Meydanı:
A- TOPLANMA ALANI:
Kültür Mahallesi içerisinde bulunan Lozan Caddesi ile Barbaros Caddesinin kesiştiği alan (Aliağa Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi, Lozan Caddesi üstü, Kazıevi önü ve Petrol-İş Sendikası binası sol tarafındaki alan - yaklaşık 1.050 m²).
Alternatif Toplanma Alanı: İlçemiz Demokrasi Meydanı (İstiklal Caddesi - 274 Sokak - İzmir Caddesi - 281, 282, 283 ve 289. Sokaklar ile çevrili alan - yaklaşık 2.500 m²).
B- YÜRÜYÜŞ GÜZERGAHI:
Topluluk; ilçemiz Lozan Caddesi üzerinde bulunan Petrol-İş Sendikası binası önünden hareketle, 266. Sokak üzerinden, Belediye binası arkasını takiben, Cumhuriyet Meydanı önünden, Hükümet Caddesini takiben sol tarafında bulunan sevgi yolundan, Yapı Kredi ve Ziraat Bankası kavşağına, oradan da İstiklal Caddesi üzerinden Demokrasi Meydanına varacaktır (yaklaşık 700 m).
Alternatif Yürüyüş Güzergahı: İlçemiz Demokrasi Meydanından hareketle, Hükümet Caddesi - Atatürk Caddesi - Barbaros Caddesi - Mustafa Ekmekçi Meydanı - İstiklal Caddesi - Demokrasi Meydanıdır (yaklaşık 1.150 m).
C- TOPLANTI ALANI VE DAĞILMA YÖNLERİ:
Konuşma ve Toplantı Alanı: İstiklal Caddesi - İstiklal Caddesi 274. Sokak - İzmir Caddesi, 281, 282, 283 ve 289. Sokaklar ile çevrili Demokrasi Meydanıdır (yaklaşık 2.500 m²).
Topluluğun Dağılma Yönleri: İstiklal Caddesi yol güzergahı ve İstiklal Caddesi 260. Sokak - İzmir Caddesi 274, 281, 282 ve 283. Sokaklar yönüne olacaktır.
D- PANKART, AFİŞ VE İLAN ASILACAK YERLER:
Pankart Asılacak Yerler: Fatih Fatih Caddesi üzerinde; Fevzipaşa Caddesi üzeri Körfez 2 Pastanesinden İskele Meydanına kadar olan cadde üzerinde; Atatürk Caddesinden Bahar Eczanesine kadar olan cadde üzerinde; TOKİ Evlerinden Mithatpaşa Caddesinin kesiştiği kavşağa kadar; Cumhuriyet Caddesi ile İstiklal Caddesinin kesiştiği kavşakta; Fevzipaşa Caddesi ile İstiklal Caddesinin kesiştiği kavşakta; Cumhuriyet Caddesi ile İstiklal Caddesinin kesiştiği kavşakta; Mustafa Ekmekçi Meydanında bulunan Ağabey Baklava isimli işyeri yanında; Barbaros Caddesi üzeri Hükümet Binası karşısında; Tüpraş Halk Eğitim Merkezi karşısındaki yolun yanında.
Afiş ve İlan Asılacak Yerler: Hürriyet Caddesi yol güzergahı üzerinde bulunan panolar; Fevzipaşa Caddesi Uğur Mumcu Parkı karşısında bulunan panolar; Fevzipaşa Caddesi ile Atatürk Caddesinin kesiştiği yerde bulunan panolar; Fevzipaşa Caddesi Atatürk İlk/Ortaokulu arkasında bulunan panolar; İstiklal Caddesi Alp Oğuz Anadolu Lisesini geçtikten sonra bulunan panolar.
2- Halk Eğitim Merkezi Önü Boş Alan:
A- TOPLANMA ALANI: Kültür Mahallesi içerisinde bulunan Lozan Caddesi ile Barbaros Caddesinin kesiştiği alan (Aliağa Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi, Lozan Caddesi üstü, Kazıevi önü ve Petrol-İş Sendikası binası sol tarafındaki alan - yaklaşık 1.050 m²).
B- YÜRÜYÜŞ GÜZERGAHI:
Topluluk; ilçemiz Lozan Caddesinden hareketle, Mithatpaşa Caddesini takiben, Atatürk Caddesi ile Mithatpaşa Caddesinin kesiştiği kavşaktan ilerleyerek Tüpraş Halk Eğitim Merkezi önünde bulunan boş alana varacaktır (yaklaşık 950 m).
C- TOPLANMA ALANI VE DAĞILMA YÖNLERİ:
Konuşma ve Toplantı Alanı: Atatürk Caddesi ile Mithatpaşa Caddesinin kesiştiği noktadan Tüpraş Halk Eğitim Merkezi önündeki boşluğa kadar olan alan (yaklaşık 3.000 m²).
Topluluğun Dağılma Yönleri: Atatürk Caddesi, Mithatpaşa Caddesi, İstiklal Caddesi, Necmettin Giritlioğlu Caddesi ve İnönü Bulvarı yönüne olacaktır.
D- PANKART, AFİŞ VE İLAN ASILACAK YERLER:
Pankart Asılacak Yerler: Fatih Caddesi üzerinde; Fevzipaşa Caddesi üzeri Körfez 2 Pastanesinden İskele Meydanına kadar olan cadde üzerinde; Atatürk Caddesinden Bahar Eczanesine kadar olan cadde üzerinde; TOKİ Evlerinden Mithatpaşa Caddesinin kesiştiği kavşağa kadar; Cumhuriyet Caddesi ile İstiklal Caddesinin kesiştiği kavşakta; Fevzipaşa ile İstiklal Caddesinin kesiştiği kavşakta; Cumhuriyet Caddesi ile İstiklal Caddesinin kesiştiği kavşakta; Mustafa Ekmekçi Meydanında bulunan Ağabey Baklava isimli işyeri yanında; Barbaros Caddesi üzeri Hükümet Binası karşısında; Tüpraş Halk Eğitim Merkezi karşısındaki yolun yanında.
Afiş ve İlan Asılacak Yerler: Hürriyet Caddesi yol güzergahı üzerinde bulunan panolar; Fevzipaşa Caddesi Uğur Mumcu Parkı karşısında bulunan panolar; Fevzipaşa Caddesi ile Atatürk Caddesinin kesiştiği yerde bulunan panolar; Fevzipaşa Caddesi Atatürk İlk/Ortaokulu arkasında bulunan panolar; İstiklal Caddesi Alp Oğuz Anadolu Lisesini geçtikten sonra bulunan panolar.
3- Yenişakran Mahallesi:
A- TOPLANMA ALANI:
Yenişakran Mahallesi Yalı Caddesi üzerinde bulunan Cumhuriyet Meydanı (yaklaşık 2.000m²).
B- YÜRÜYÜŞ GÜZERGAHI:      
Topluluk; Cumhuriyet Meydanı önündeki Yalı Caddesinden Aliağa istikametine doğru hareketle, İnönü Caddesini takiben Atatürk Caddesine çıkarak 3141. Sokak üzerinden tekrar Yalı Caddesi üzerine çıkarak Cumhuriyet Meydanına varacaktır (yaklaşık 900 m).
C- TOPLANMA ALANI VE DAĞILMA YÖNLERİ:
Konuşma ve Toplantı Alanı: Yalı Caddesi üzerinde bulunan Cumhuriyet Meydanıdır (yaklaşık 2.000m²).
Topluluğun Dağılma Yönleri: Yalı Caddesi üzerinden İnönü Caddesi ve 3141. Sokaktan olacaktır.
D- PANKART, AFİŞ VE İLAN ASILACAK YERLER:
Pankart Asılacak Yerler: Cumhuriyet Meydanı Mevkiindeki Yalı Caddesi üzerinde.
Afiş ve İlan Asılacak Yerler: Atatürk Caddesi, Yalı Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı Mevkiinde bulunan panolar.
4- Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi (Helvacı):
A- TOPLANMA ALANI:
Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesinde bulunan Helvacı Stadyumu (yaklaşık 3.000m²).
B- YÜRÜYÜŞ GÜZERGAHI:
Topluluk; Helvacı Stadyumu önünden hareketle, 2205. Sokağı takiben Mustafa Kemal Atatürk Caddesi üzerine çıkarak Cumhuriyet Meydanı istikametinde Belediye ek hizmet binası önünden Cumhuriyet Meydanına varacaktır (yaklaşık 1.250 m).
C- TOPLANMA ALANI VE DAĞILMA YÖNLERİ:
Konuşma ve Toplantı Alanı: Kazım Dirik Caddesi, Mithatpaşa Caddesi ve Mustafa Kemal Atatürk Caddesi arasında kalan Cumhuriyet Meydanıdır (yaklaşık 1.500 m²).
Topluluğun Dağılma Yönleri: Cumhuriyet Meydanından Helvacı Stadyumu istikametine doğru Mustafa Kemal Atatürk Caddesi üzerinden geliş güzergahının tersi istikameti yönünde, Helvacı Stadyumu önü.
D- PANKART, AFİŞ VE İLAN ASILACAK YERLER:
Pankart Asılacak Yerler: Helvacı Stadyumu ile Cumhuriyet Meydanı mevkiindeki Mithatpaşa ve Kazım Dirik Caddeleri üzerinde.
Afiş ve İlan Asılacak Yerler: Mustafa Kemal Atatürk Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı Mevkiinde bulunan panolar.
Bu karar, 18.01.2018 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiş olup Kaymakamlığımızca aynı konuda yeni bir karar alınana kadar geçerlidir.
Kamuoyuna duyurulur. 23.01.2018
 
Dr. Bayram YILMAZ
Kaymakam